Keď málo veríme sebe a lekárom

Slovo na R, ktoré sa nielen ťažko vyslovuje, ale ešte ťažšie prežíva a predýcháva. Ťažko sa o nej píše, no keď je človek hodený do vody, musí plávať. Alebo nemusí, len potom sa utopí. Takže dnes trošku o kurze plávania.

Topiaci sa slamky chytá.. tak som to niekde čítala. Asi na tom niečo bude. Ja som taká 2v1. Pacientka, no zároveň ta milá slečna z lekárne, ktorá vás vždy privíta s úsmevom. Nech sú požiadavky akékoľvek. Poviem vám, zažila som už všeličo a o chytaní sa slamky duplovane.

Výživové doplnky a rakovina

Rôzne druhy alternatív, rôzne zmesi olejov , ktoré kombinujeme s tvarohom, javorový sirup so sódou bikarbónou. Áno priznávam, aj ja som sa topila a skúšala. Výživove doplnky, to je kapitolka sama o sebe. Prečo? Lebo reklama a farma trh má veľký vplyv. A keď poviem veľký, myslím tým megalomanský.

Ľudia akoby neverili lekárom, i keď v niektorých prípadoch sa ani nečudujem. A zrazu nastáva ten moment, kedy západná medicína ide bokom a chorý človek , utrápený, zmätený, no hlavne bezradný sa začne zachraňovať sám. Na vlastnú päsť a zodpovednosť. Na vlastnú slamku.

V onkológii sa mi páči výraz : všetko s mierou! Podporiť organizmus pri liečbe? Trikrát ÁNO!

Určite by som vedela vymenovať niekoľko produktov, či doplnkov, ktoré pomôžu zmierniť bolesť na tele aj duši. Pomôcť imunite správnou stravou. O tom si môžeme napísať neskôr.

Na záver krátko: človek je zodpovedný sám za seba! Ani lekár mu nemôže rozkázať, čo je pre neho správne! Len mám niekedy pocit, že málo veríme. Lekárom.. Liečbe… a napokon aj sebe!

Potom nám ostáva už len tá slamka!

Autorka je onkologická pacientka a farmaceutka laborantka

Profile photo of Miroslava Fövényes

Miroslava Fövényes

Mladá žena, matka, ktorá sa naplno venuje pacientom, ich problémom a potrebám. Sama bola pred niekoľkými rokmi hematoonkologickou pacientkou. Odvtedy v práci pacientskej advokátky a zástupkyne pacientov nachádza svoje naplnenie. Vyštudovala verejnú politiku a verejnú správu a niekoľko rokov pracovala v Medzinárodnom vyšehradskom fonde. V súčasnosti je prezidentkou pacientskeho občianskeho združenia Lymfoma Slovensko a viceprezidentkou Asociácie na ochranu práv pacientov SR.

Pridaj komentár

Prejsť na panel nástrojov